Jak powstają nietolerancje pokarmowe i co powoduje stan zapalny jelit? [wideo] – GlutenDetect.pl

Nadwrażliwości pokarmowe IgG-zależne, zwyczajowo nazywane nietolerancjami pokarmowymi lub nietolerancjami pokarmowymi IgG-zależnymi (terminy te są powszechnie stosowane w literaturze), nie są łatwe do zdiagnozowania. Objawy nietolerancji pokarmowych mogą dotyczyć wielu układów (np. pokarmowego, nerwowego lub skóry), a większość z nich jest niespecyficzna. Trudności w diagnostyce wynikają głównie z tego, że symptomy pojawiają się w różnym czasie, bardzo często nawet po kilku dniach od spożycia nietolerowanego pokarmu. W związku z tym pacjentom trudno jest powiązać dokuczliwe dolegliwości z danym produktem spożywczym.

Jeżeli Ty również od dłuższego czasu odczuwasz niespecyficzne dolegliwości, a lekarzom, pomimo przeprowadzonej diagnostyki, nie udało się powiązać występujących u Ciebie objawów z żadną chorobą, być może przyczyną ich są nietolerancje pokarmowe IgG-zależne.

Jak powstają nietolerancje pokarmowe IgG-zależne?

Pierwotną przyczyną nieprawidłowych reakcji organizmu na niektóre składniki diety jest proces zapalny toczący się w jelitach. Szczegóły wyjaśnia dietetyk Małgorzata Nieżychowska. Z materiału wideo dowiesz się:

[0:20] jakie mogą być przyczyny stanu zapalnego w jelicie?

[0:36] do czego może doprowadzić przewlekły stan zapalny w jelitach?

[0:55] czym jest zespół cieknącego jelita i jak powstają kompleksy immunologiczne?

ZOBACZ WIDEO

 

Chcesz wiedzieć więcej na temat testów do diagnostyki nietolerancji pokarmowych IgG-zależnych i wykonać badanie? Zapraszamy na stronę: https://euroimmundna.pl/nietolerancje-igg-zalezne/