Pomoc dla chorych na celiakię – GlutenDetect.pl

Pomoc dla chorych na celiakię

Osoby chorujące na celiakię mogą liczyć na wsparcie Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Prowadzi ono bardzo szeroką działalność związaną z budowaniem świadomości dotyczącej celiakii i innych chorób zależnych od glutenu. W trosce o zdrowie pacjentów Stowarzyszenie m.in. szkoli restauracje i inne obiekty gastronomiczne w programie MENU BEZ GLUTENU (www.menubezglutenu.pl) oraz udziela licencji na znak Przekreślonego Kłosa na produktach spożywczych.

W ramach rocznej składki w wysokości zaledwie 30 zł każdy członek Stowarzyszenia otrzymuje bezpłatny komplet materiałów ? poradnik ?Celiakia i dieta bezglutenowa?, najnowszy numer magazynu ?Bez glutenu?, aktualny wykaz produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa i inne informacje na temat diety bezglutenowej. Członkowie mają bezpłatny wstęp na wszystkie organizowane dla nich konferencje, warsztaty szkoleniowe (np. pieczenia chleba bezglutenowego), imprezy specjalnie organizowane dla dzieci na diecie (mikołajki, Dzień Dziecka) i różnego rodzaju spotkania w całej Polsce.

Stowarzyszenie zrzesza kilka tysięcy osób i działa na terenie kilkunastu miast w całej Polsce.

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

W lutym 2018 roku przeprowadziliśmy wywiad z Panią Prezes Małgorzatą Źródlak o działaniach i celach Stowarzyszenia. Zobacz koniecznie – klik!